Ankara ‘da KPSS kursu seçimi!

kpss kurs secimi

Öğrencilerimiz ve takipçilerimiz için Ankara ‘da KPSS kurs sürecini kısa değerlendirdik.

Kurs seçiminde nelere dikkat etmeli? Doğru kurs nasıl bulunur? 5 maddede özetledik!

1. Eğitim Kadrosu

KPSS sınavında uzman kadrolara yerleşmeyi amaçlıyorsanız KPSS-A sınavına girmek durumundasınız. KPSS A kurslarında maliye, hukuk, iktisat, işletme ve muhasebe dersleri verilmektedir. Bu kurslara yüksek lisans & doktorasını tamamlamış akademisyen hocaların giriyor olması sizi 1-0, 2-0 değil, 3-0 öne geçirecektir. Tüm konulara hakim ve yayınları olan hocalardan ders almak KPSS hazırlık sürecinde en önemli konulardan birincisi!

2. Yayınlar

KPSS sürecinde türkçe, matematik, tarih, genel kültür, maliye, hukuk, iktisat, işletme ve muhasebe derslerinin tamamından konu anlatımı ve soru bankası yayınlarına ihtiyacınız olacak. Eğer gittiğiniz KPSS kursu yayın anlamında güçlü değilse, diğer tüm konularda çok iyi dahi olsa size büyük bir maliyet doğuracaktır. Piyasadan tüm bu derslerle ilgili kaynakları edinmek istediğinizde ödediğini kurs ücretinin neredeyse yarısını yayınlara harcamanız gerekebilir. Yayınlara dikkat!

3. Fiziksel Dershane İmkanları

Ankara ‘da KPSS sürecinde zaman altın kadar değerli! Bu yüzden ulaşımınız kolay ve kısa olmalı. Günde 2 saat yolda zaman harcamak yerine ders çalışıp, soru çözebilirsiniz! Ya da ulaşıma harcayacağınız enerjiyi derslerinize harcayabilirsiniz. Kursunuzun etrafında yemek yiyebileceğiniz yerlerin olması da zamanlama açısından çok çok önemli. Çünkü 1 saatlik öğle arasında dinlenmek yerine koşturmaca içinde karnınızı doyurmak sizler için zor olacaktır. Hatta bazı dershanelerin öğleleri ve akşamları ev yemeği çıkardıklarını biliyoruz. Bizce bu büyük bir fiziksel imkan! Son olarak sessiz çalışma sınıfları sizi Milli Kütüphane sıralarında beklemekten alıkoyacaktır. Sessiz çalışma sınıfı çok önemli bir detay!

4. Rehberlik

Kendi kendinize hazırladığınız çalışma programları her zaman doğru sonuç vermeyebilir.  Bir rehberlik gözetmeni tarafından uzman görüşüyle hazırlanmış ders programları sizler için daha iyi sonuç vermektedir. Ayrıca rehberlik uzmanına karşı hissedeceğiniz sorumluluk sizleri daha sıkı çalışmaya itecektir.

5. Eski Başarılar ve Sonuçlar

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözünden yola çıkarsak eğer, kursların sizlere anlattığı bilgileri özümsedikten sonra eski başarı ve sonuçlarını görmek isteyin. Bu sonuçlar kursların geçmiş başarılarının yegane temsilcileridir.

 

Bizim kurs önerimiz Başkent Kariyer , eğitim tecrübesi ile yayıncılık tecrübesini buluşturan Ankara Başkent Kariyer KPSS Kursu ‘nun en önemli özellikleri ünlü yayınları olması ve bu yayınları yazan hocalardan ders alıyor olmanız. Ayrıca Ankara ‘daki en iyi rehberlik sistemi Başkent Kariyer KPSS Kursu ‘nda!

Comments are closed.
Sonaşama Blog

Blog sayfamızda sizlerle önemli bilgiler paylaşıyoruz!

İngilizce, YDS, YÖKDİL, Memuriyet ve KPSS ile ilgili içeriklerimizle sizleri güncel bilgilerden haberdar ediyoruz!

Bizi takip etmeye devam edin!

İletişim

  • Atatürk Bulvarı Bulvar Palas No:141/78 Kızılay / ANKARA
  • 0312 432 00 22
  • email@example.com
  • info@sonasama.com.tr